top of page

O Reiki se toho opravdu moc nového napsat nedá, i když pravda je, že o něm mohu mluvit celé hodiny a nepřestane mne to těšit, mohu si o něm povídat a nikdy mne to neomrzí a neunaví. Reiki není o shromažďování informací, o učení, o čtení  „odborné“ literatury.  Reiki je o lásce a o životě.  Reiki je třeba žít, vstřebat ho do sebe a splynout s ním, nechat se jím  prostoupit a dát se vést.

Terapeuticky je Reiki starobylý přírodní léčebný systém přikládání rukou, který je velmi účinný a zároveň je velmi snadné jej používat.  Základem východních systémů léčení je rovnováha energetického pole člověka a v souladu s touto ideou působí i Reiki.

Léčivá energie není  čerpána z léčitele, ani z jeho aury, ale je čerpána přímo ze zdroje  života – univerzální vesmírné energie. Tato léčivá energie pak působí na všech úrovních –  fyzické, emoční, duševní i duchovní – Reiki léčí celého člověka.

Většina alternativních  léčitelů věří, že každé fyzické onemocnění je pravděpodobně nejen fyzického  rázu, ale má původ v emočních traumatech, negativních modelech myšlení či  duchovní beznaději. Pokud je nemoc způsobena emočním problémem, např. stresem,  léčí Reiki na této úrovni.

Léčení energií Reiki je naprosto pozitivní  a prostřednictvím Reiki nelze nikdy žádné bytosti uškodit, ať už je její stav jakýkoliv. Může se  používat k léčení kohokoliv, bez ohledu na jeho věk, či fyzickou kondici.  Starší lidé, nemluvňata i děti, všichni reagují na léčení s Reiki  příznivě. A stejně tak i zvířata a rostliny.

Pokud  absolvujete seminář Reiki, můžete zůstat „pouhými uživateli“ a budete  prostřednictvím energie Reiki „jen“ pomáhat sobě a druhým anebo se Reiki pro  vás stane tou Cestou, po které se rozhodnete jít, integrujete ho do svého  života, mysli, srdce, duše, stane se vaší součástí. Ale to je otázka času a individuálního vývoje  a na tohle si přijdete teprve v průběhu doby.

Reiki totiž není zdaleka jen terapeutickým systémem, je filozofií,  životním stylem a zdrojem lásky, soucitu a nekonečné moudrostí.

bottom of page